Išvyka  į  Kuršėnus

Paskelbta: 2022-06-29

Kelionė – geriausias poilsis nuo kasdienybės, todėl Akmenės gimnazijos mokytojai mokslo metų pabaigoje išvyko ekskursijon. Ne kartą buvo keliauta toliau, taip ir neapžiūrint šalia esančių įdomių vietų, o šį sykį buvo sumanyta apsilankyti kaip tik netoli, Kuršėnuose.

   Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, įsikūrusiame Kuršėnų dvaro oficinoje, Lietuvos puodžių karalius Algimantas Tamašauskas ne tik įdomiai ir su jumoru papasakojo apie puodžiaus amatą, bet ir padėjo mokytojams patiems nulipdyti vazas iš molio.

   Prie dvaro rūmų pasitikusi gidė aprodė didžiulį parką su tvenkiniais ir šimtamečiais medžiais, papasakojo dvaro istoriją. Tai – vienintelis Lietuvoje išlikęs leno teisę turėjęs dvaras.

   1631 metais karaliaus Zigmanto III Vazos įsakymu už nuopelnus Livonijos kare dvaras amžina leno teise atiteko Jurgiui Gruževskiui, kurio giminė valdė šį dvarą iki Antrojo pasaulinio karo, kada dvaras buvo nacionalizuotas. Dabartiniai dvaro rūmai Prūsijos meistrų buvo pastatyti 1811 – 1812 metais.

   Po Antrojo pasaulinio karo rūmai buvo pertvarkyti, apleisti. Restauruoti visai neseniai. Meistrai stengėsi išlaikyti kuo didesnį autentiškumą. Itin įspūdinga Baltoji pokylių salė su įdomiomis, vienintelėmis tokiomis Lietuvoje medinėmis lubomis ir savita langų puošyba, tarnų laiptai, kurie palikti lygiai tokie, kokie buvo.

   Rūmuose mokytojai apžiūrėjo gintaro ir dirbinių iš jo parodą, šiaulietės Irenos Bertašienės kurtas lėles, pirmojo lietuviško kalendoriaus leidėjo, periodinės spaudos Lietuvoje pradininko Lauryno Ivinskio garbei skirtą senovinių kalendorių parodą, skanavo autentiško Kuršėnų vyniotinio.

   Perėję į kitą Ventos pusę vienu ilgiausiu Lietuvoje (262 metrų), pėsčiųjų  tiltu, keleiviai lankėsi L. Ivinskio gimnazijoje. Direktorė ir mokytojai aprodė mokyklą, pasakojo apie savo darbą.

   Šią įdomią ir turiningą ekskursiją suorganizavo ir pagrindine gide buvo mokytoja Dovilė Tamošaitienė.

                                                            Danutė Čiapaitė

Skip to content