Taip vadinosi literatūrinis konkursas, kuriame paraginau dalyvauti devintokus, juk buvome pas Daukantą Papilėje, juk skaitėme jo „Būdo“ ištraukas pagal programą pernai, o dar ir gimimo metų sukaktis graži, todėl ir reikėjo pagal konkurso sąlygas rašyti ne daugiau kaip 230 žodžių esė, eilėraštį ar kuriuo kitu laisvai pasirinktu žanru. Visi devintokai pabandė, bet geriausiai pasisekė Jokūbui Juškiui ir Andrea Povilaitytei. Lapkričio 25 dieną Plungės miesto bibliotekoje įvyko baigiamoji šventė. Atvažiavome anksčiau, kad pasižvalgytume po M. Oginskio parką, kur dar viena biblioteka Laikrodinėje, rūmuose – Žemaičių dailės muziejus. Savarankišką ekskursiją pradėjome nuo raudonų plytų neogotikinio pastato, pastatyto 1879 metais. Jame buvo žirgynas, dabar – koncertų salė, kurioje jau įsikūrė Kalėdų senelio rezidencija, tad nereikia belstis į tolimąją Laplandiją, užtenka atlėkti į Plungę. Užėjome, o ten vaikučių būriai, jau švyti eglutė, pasipuošęs ir muziejus. Jame buvo įdomiausia kaip ir Laikrodinėje, net į oranžeriją virtualiai įėjome. Aplankėme Perkūno ąžuolą, sraunaus Babrungo pakrantėje pastovėjome.
Miesto biblioteka – Maksimos kaimynė. Panirome į žemaičių kalbą, susitikome buvusias Akmenės vidurinės mokines Jovita Butnoriūtę-Grakavinienę ir Raimondą Prochorovaitę-Bieliauskienę, pirmoji konkurso III vietos (suaugusiųjų grupė) laimėtoja, kita ,,Plungės skaitančių moterų“ klubo ir komisijos narė. Vadinasi, tą vakarą Plungėje taip netikėtai džiaugsmingai susitikome net 6 akmeniškiai.
Dalinuosi žinia, kad tarp 24 mokinių mūsiškiai neprastai pasirodė: Jokūbo sonetas pelnė III vietą, o Andrea esė – II vietą. Tai toks gražus paskatinimas dar daugiau skaityti ir baltame lape žodžius mintis dėlioti.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja R. Ringienė