Pilietinio sąmoningumo ir istorijos diena Vilniuje

Paskelbta: 2022-03-29

Akmenės gimnazijos istorikų darbas „Laisvės paukštis“ nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“ komisijos sprendimu išrinktas į geriausių darbų dešimtuką. Prizas – dienos renginiai Vilniuje ne tik filmuką kūrusiai komandai, bet galimybė istorijos mokytis kitaip net 32 mūsų gimnazijos mokiniams! Dviem geltonaisiais autobusėliais kovo 25 d. nuvažiavome į Vilnių ir dalyvavome organizatorių kruopščiai suplanuotose veiklose. Apsilankėme Vilniaus universitete, prabėgome jo kiemeliais, paieškojome renesanso bruožų ir kaip būsimi studentai Istorijos fakultete įdėmiai išklausėme istoriko Norberto Černiausko paskaitos „Ko galime pasimokyti iš istorijos karo Ukrainoje akivaizdoje“. Istorija, persipynusi su šiandiena, privertė susimąstyti ir paragino būti budriems. Toliau tęsėme ekskursiją Signatarų namuose, kuriuose 1918 m. vasario 16 d. dvidešimt Lietuvos Tarybos narių pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Mokytis istorijos istorinėse vietose įkvepia ir leidžia pažvelgti giliau, tarsi prisiliesti prie svarbiausių istorinių įvykių.

Toliau programa mus nuvedė į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją. Ten mūsų laukė ne tik sotūs ir skanūs pietūs, bet ir labai maloni staigmena – mus pasitiko atsargos kapitonas Kęstutis Kairys ir buvę Akmenės gimnazijos mokiniai, dabar jau LKA 4 kurso kariūnai: Gražvydas Gricius ir Vilius Šiurkus. Daug veiksmo ir įdomių atradimų beveik tris valandas trukusioje programoje! Mokėmės rikiuotės, žygiavimo, kitų komandų vykdymo, taip pat apžiūrėjome, kur kariūnai sportuoja, mokosi, ilsisi, leidžia laisvalaikį. Įsitikinome, kad drausmė, tvarka, disciplina, minučių tikslumu suplanuotas laikas – kariūnų kasdienybė. Savo jėgas galėjome išbandyti stadione įrengtame kliūčių ruože. Drąsuolių atsirado nedaug, nes norint jį įveikti, reikia išlieti daug prakaito kasdieninėse treniruotėse. Sėkmingiau sekėsi lazerinėje šaudykloje. Ten susipažinome su ginklais ir patys dalyvavome edukaciniame lazerinio šaudymo užsiėmime.

Šią dieną daug atradome, sužinojome ir pilni įspūdžių grįžome namo. Ilgoje kelionėje buvo ką apmąstyti ir kuo pasidžiaugti. Visur jautėmės laukiami, šiltai priimti. Konkurso organizatorių buvome apdovanoti ne tik padėkos raštais ir atminimo dovanomis, bet prasmingu pabuvimu ir vertingomis istorijos pamokomis.

Istorijos mokytoja Indrė Šiurkienė

 

Skip to content