Menų diena kitaip – per potyrius ir emocijas

Paskelbta: 2023-06-12

Menas, nenubrėžiant ribų tarp atskirų meno šakų, analizuojant, jaučiant, išgirstant, pastebint ir patiriant pakvietė gimnazijos mokinius į Menų dieną.

5 klasių mokiniai žiūrėjo ir aptarė animacinį filmą „Istorinės asmenybės“. Eidami į Akmenės gamtos ir kultūros parką atliko užduotį „Išgirsk, atrask …“, žaidė įvairius tradicinius žaidimus.

Mokytojos Nijolė Milaševičienė ir Ilona Tališauskienė

***

Šeštų klasių mokinai savo veiklas pradėjo Akmenės krašto muziejuje, gilindamiesi į vaizduojamosios dailės kūrinius tradicinėje Akmenės rajono mokinių kūrybinių darbų parodoje „Akimirkos“. Kaip įžanga ir prasminga menų sintezė, parodoje skambėjo Urtės Novogreckaitės atliekamas muzikos kūrinys fortepijonu. Mokiniai užduotis atliko grupėse, analizuodami žanrus, simbolius, spalvinius derinius, kūrinius vertindami per savo pojūčius.

Meno kelionės antra stotelė – Akmenės krašto muziejaus tautodailininkės Elenos Adomaitienės paveikslų galerija, jos kūrybos aptarimas ir analizė. Pažintis su dailininku Stanislovu Adomaičiu ir jo sukurtais efemerinio meno darbais, sudomino vaikus ir jie drąsiai ėmė interviu, užduodami grupėse paruoštus klausimus ir domėdamiesi dailės subtilybėmis.

Akmenės gamtos parkas ir fotografijos užduotis: detalė, šešėlis, spalva ir forma, pakvietė paskutinei stotelei. Kūrybinė užduotis, ugdanti pastabumą ir įžvalgas, priverčianti pamąstyti apie kompoziciją, atkreipti dėmesį į detales ir leidžianti užfiksuoti akimirkos pokytį.

Kino menas – dar viena meno šaka, prie kurios „prisilietėme“ kurdami gyvąsias skulptūras ir pasirinktų kino filmų.

Savo patirtimis dalinasi vaikai:

„Šiandien buvo labai smagi diena, smagi tuom, kad nuveikiame labai daug ką. Ėjome pas Stasiuką Adomaitį. Klausinėjome jo visokių klausimų apie jo gyvenimą ir fotografavome jo mamos darbus. Ėjome į pastatą panašų į mažą bažnyčią, ten buvo jo mamos darbai, kūriniai“, – Paulius Lukas.

„Sužinojome daug įvairių dalykų apie patį Stanislovą Adomaitį: jis nuo pat vaikystės siekė savo dailininko karjeros, be galo mylėjo savo mamą ir jautė didžią pagarbą jai, labai mėgsta tapyti aliejiniais dažais“, – Urtė Novogreckaitė.

„Ėjome į muziejų. Ten apžiūrėjome piešinius, kurie buvo pakabinti ant sienos. Jie buvo labai gražūs visi, bet mano mėgstamiausias buvo „Dailininkės Halinos Naušiavičiūtės portretas”, – Urtė Veignoriūtė.

Mokytojai Jūratė Varanavičienė ir Mindaugas Krūmas

***

7a ir 7b klasės šiandien lankėsi Laimos ir Vlado Chockevičių ekologiniame ūkyje „Kas mes?”. Čia mūsų laukė malonūs ir svetingi šeimininkai, kurie maloniai aprodė savo ūkį, papasakojo, kaip įsikūrė šiuose namuose, kaip gimė idėja auginti pirmuosius naminius gyvūnus – vištas, ožkytes, triušius. Papasakojo apie auginamas grūdines kultūras, kurių viena – kviečiai „einkorn”- auginama  Lietuvoje tik vieninteliame šių šeimininkų ūkyje. Pamatėme malūną, kuriame malami savo ūkyje užauginti grūdai ir tik pirkėjui užsakius, todėl miltai pasiekia vartotoją kvepiantys, nepraradę nuo ilgo sandėliavimo savo gerųjų savybių. Turėjom galimybę pašerti triušiukus, ožkytes jų mėgstamais skanumynais. Na o mes taip pat likome sužavėti šeimininkės Laimos pagamintais ekologiškais blynais, kurie buvo kepami ant laužo, užmaišyti iš savo ūkyje užaugintos produkcijos –  ruginių ir „einkorn” veislės kvietinių miltų, naminių vištų kiaušinių bei ožkos pieno. Kol vieni skanavo blynus, kiti turėjo galimybę apsilankyti Vlado Chockevičiaus muzikos studijoje ir susipažinti, kaip gimsta dainos. Nuoširdžiai padėkoję šeimininkams grįžome į mokyklą, į namus.

Patirtus įspūdžius vaikai sukėlė į nuotraukų koliažus.

Mokytojos Žana Savickienė, Monika Jakienė ir sveikatos priežiūros specialistė Kristina Marcikonė

***

Šiltas birželio 12-osios dienos rytas… Akmenės gimnazijos ąžuolas, prie kurio po truputį renkasi 8-9 klasių moksleiviai. Šiandienos tikslai – „Actionbound“ programėle telefone atsakyti į testo klausimus, susijusius su įvairiomis sporto šakomis ir surinkti kuo daugiau taškų einant iš vieno punkto į kitą. Maksimalus surinktų taškų skaičius – 1700. Visą užduotį be klaidų atliko 4 komandos, kurios buvo sudarytos iš 2 moksleivių. Galutinis programėlės taškas atvedė visus prie Pragalvio tvenkinio, kur laukė antroji dienos dalis – baidarės. Komandoms buvo duodamas startas, po kurio jos turėdavo sėsti į dvivietes baidares ir kuo greičiau apiplaukti tvenkinio viduryje esančius plūdurus, grįžti į krantą bei kuo skubiau lėkti prie teisėjų ir sužinoti savo laiką. Greičiausiai čia sekėsi Edvino A. ir Giedriaus S. duetui, kurie susumavus visus taškus tapo absoliučiais nugalėtojais… Šalia jų ant nugalėtojų podiumo atsistojo ir merginos – Viltė B. ir Gustė K. Antrąsias vietas iškovojo Aldas K. ir Modestas P. bei Justas T. su Gintare S. Trečioji prizinė vieta atiteko Emilijui Š. su Nedu K. bei Justei D. su Armanda K. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais.

Įvykęs apsivertimas baidare vienos komandos, sukėlė ovacijų bangą krante. Tačiau viskas gerai, kas gerai baigiasi… Po apdovanojimų dar daugelis turėjo galimybe ramiai paplaukioti baidarėmis po tvenkinį ar išsimaudyti su drabužiais, o tretieji pažaisti tinklinį. Sunkokas pirmadienio rytas vėliau baigėsi smagia juoko doze ir smagiomis akimirkomis.

Technologijų mokytojas Kęstutis Norvaišas ir fizinio ugdymo mokytojas Evaldas Radionovas

***

Birželio 12 diena Akmenės gimnazijos dešimtokams prasidėjo apšilimo žygeliu. Pasiekę tikslą visi įsirengėme stovyklavietę, pasirūpinome laužu. Pasiruošėme kepsnių kepti ant laužo ir minkėme tešlą skautiškai duonelei. Pasisotinę keliavome į aikštelę ir žaidėme naujus,  dar neišbandytus judrius žaidimus. Buvo smagu diskutuoti su jaunuoliais kaip aktyviai leisti laisvalaikį vasaros metu ir sveikai bei gardžiai maitintis. Sukaupėme įspūdingą žinių bagažą kuris tikrai pravers ateities patirtyse.

Technologijų mokytoja Jūratė Stonienė ir fizinio ugdymo mokytojas Saulius Momkaukas

Skip to content