Šis nacionalinis konkursas – puikus laikas susiburti drauge ir dar kartą atrasti Lietuvos istoriją. Kaip linkėjo organizatoriai, išlaikykime savo tapatumą, ugdykimės pilietiškumą, kad kartu būtume stiprūs. Tai ne egzaminas, o galimybė prisiminti, kas esame, ko pasiekėme kaip tauta ir valstybė.
Džiaugiuosi, kad 15-a I-IVg klasių mokinių pasirinko ne tik pasitikrinti savo žinias, pakartoti, bet ir daug ką sužinoti. Šį kartą daugiausiai taškų surinko Nedas Petkevičius (Iag), tik vienu tašku aplenkdamas Akvilę Kulvinskaitę (IIIag). Jis ir keliavo į Vilnių II-am konkurso etapui LR Seime. Puiki patirtis papildyti žinių bagažą, susipažinti su mokiniais iš visos Lietuvos mokyklų, apturėti ekskursiją po Seimą, išgirsti įkvepiančius sveikinimo žodžius, kuriuos tarė LR Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas, konkurso sumanytoja Žaneta Vaškevičienė, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos pirmininkas Giedrius Mackevičius, Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius. Kol mokiniai varžėsi viktorinoje, mokytojai klausėsi paskaitų, kurias skaitė dr. Laurynas Kasčiūnas ir Angonita Rupšytė. Puikus laikas su bendraminčiais artėjančios Kovo 11-tos proga!
O tu, jei žinai, už kokios nuosėdinės uolienos statinę XVII a. galėjai nusipirkti kovos žirgą, Bibliją ar tris poras batų, žinai transporto priemonę, kilusią nuo žodžio vyti reikšmės, gebi išvardinti 1918 m. vasario 16-os Lietuvos valstybės atkūrimo aktą pasirašiusių signatarų profesijas, atsimeni sukilimų datas, vadus, iš išvardintų darbų atpažįsti S. Daukantą, J. Basanavičių ir kt. – šis konkursas kaip tik tau! Tik dabar jau teks laukti kitų metų. O dabar raginu džiaugtis pavasariu ir švęsti artėjančią Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną!
Istorijos mokytoja Indrė Šiurkienė