„Gera savijauta padeda mokytis, dirbti, bendrauti“

Paskelbta: 2022-03-14

Žygiuko klubas“

Akmenės rajono Akmenės gimnazija

Gitana Gricienė, pradinių klasių mokytoja

Prieš du metus neformaliojo ugdymo popamokinę veiklą nutariau skirti vaikams, kurie neabejingi sportui, žingeidūs, ištvermingi ir norintys patys siekti savo užsibrėžtų tikslų, stebėti gamtą, keliauti, išbandyti ir įveikti sunkumus. Taip kilo idėją  įkurti „Žygiuko klubą“.

Neformalaus ugdymo užsiėmimai skiriami pradinių klasių mokiniams, jų saviraiškos poreikių tenkinimui; sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo tobulinimui; ugdomi mokinių specifiniai gebėjimai (atmintis, pastabumas, ištvermė, ryžtingumas, drąsa, atkaklumas).

Tikslas – ugdyti ir parodyti vaikams, kad judėjimas yra ne tik fizinio ugdymo pamokos, bet pilnaverčio, prasmingo ir įdomaus gyvenimo dalis.

Uždaviniai:

Skatinti vaikus daugiau judėti išbandant įvairias veiklas; suteikti informaciją apie sveiką mitybą, judėjimo naudą; ugdyti ištvermingumą, ryžtingumą, savęs pažinimą.   

 Viskas prasidėjo nuo akcijų “Apibėk mokyklą”, “Apeik mokyklą”- kuriose dalyvaudavo

visa gimnazijos bendruomenė. Pasirinktą savaitę, per ilgąją pertrauką, mokiniai ir mokytojai bėgdavo aplink savo mokyklą. Pradžia buvo trys dienos, po to ilginome, kol patys vaikai pasiūlė – net visa mėnesį aktyviai leisti laiką lauke. Po to prasidėjo #walk15 organizuojami “Mokyklų iššūkiai”, žygiai, kuriuose noriai dalyvavo, net mokinių tėvai.

Mano mažieji žygeiviai sudalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Lietuvos Skraidančiojo Disko Federacijos organizuotame „Šeimų žygyje“, skirtame Tarptautinei Europos judumo savaitei paminėti. Keliavo pažintiniais Kurtuvėnų regioninio parko takais ir  įveikė 7 km trasą su užduotimi- surinkti ir parnešti sąraše nurodytus daiktus (rastą trasoje gilę, kaštoną, kerpę, grybą, vabaliuką , šiukšlę ir t.t.). Po žygio vaikų laukė įvairios pramogos- mergaitės pasigamino odines apyrankes, berniukai sužaidė lauko „Domino“ ir „Lėkščiasvydį“, o namo grįžo visi pasipuošę išpieštais  veidukais, kuriuos piešė žygio simbolis „ZUIKIS“.

Po to sekė kiti iššūkiai –  vis ilginti maršrutų atstumus, susitikti su įdomiais žmonėmis, treniruotis ir mokytis stebėti save, įveikti kliūtis atliekant užduotis ir t.t. Ypatingai svarbus ir naudingas buvo „Išgyvenimo žygis“. Tą kartą vaikams buvo pasakyta, kad būtina turėti su savimi užrašų knygutę, rašiklį, dubenėlį, šaukštą, puodelį, nes laukia staigmenos ir dar – netikėtas svečias „X“. Žygio metu vaikus – skautas ir mokytojas M. Krūmas – supažindino su  „skautiško pradžiamokslio“ pirmaisiais žingsniais, mokė, kaip reiktų išgyventi, pasiruošti ir neišsigąsti sunkumų, o juos įveikti. Keliaujant parinktu maršrutu, vis stabtelėdavome užfiksuoti tai, ką pastebėjome, ką sutikome, pamatėme, įsidėmėjome. Stovyklavietės vietoje Mindaugas K. mokė, kaip reiktų užkurti laužą, kai šakos šlapios, kaip apsisaugoti nuo vėjo ir įsirengti pastogę. Po to visi skanavome pačių gamintais pietumis ant laužo ir karšta arbata, dalinomės įspūdžiais, o vaikai dar ir susigalvojo įvairių žaidimų.

Nors ir truputį pavargę – nes šį kartą jau įveikėme net 8 km – grįžome namo su gera nuotaika, linksmi ir šėliodami.

Šiais mokslo metais mokiniai susipažino su jogos meistre R. Sėjūnaite ir patys mokėsi, kaip atsipalaiduoti, atlikti įvairius jogos pratimus. Prisijungė prie projekto „Olimpinis mėnuo“, kuriame ypatingai patiko susitikimai su sportininkais ir jų vedamos treniruotės. “Istorijos labirintais” – taip pavadinome žygį, kuriame mus lydėjo gimnazijos istorijos mokytoja Indrė Šiurkienė ir pasakojo apie Akmenės apylinkių istorinius įvykius bei faktus. Mokiniai ne tik nukeliavo 8 kilometrus, bet sužinojo apie savo krašto žydų likimus, aplankė kapinaites, jų gyvenamas vietas.

Be įdėto darbo, galbūt, nuobodžių treniruočių, noro ir užsispyrimo – neįmanoma įgyvendinti tai, ką suplanuoji. 3-4 klasių mokiniai įrodė, kad būdami maži, bet ryžtingi, žingeidūs, ištvermingi – gali pasiekti tikslą. Jie patys pasiūlė, kad šiemet būtinai įveiks 10 kilometrų atstumą. Jau dabar savo laimėjimų „kraitelėje“ turime net du rekordus- 10,3 km ir 11,6 km. Džiaugiuosi, kad tokiu sunkiu laikmečiu, kai mokyklų bendruomenes veikia COVID-19 pandemijos pasekmės, mano žygeiviai ( iš 15 mokinių sirgo tik du) yra atsparūs, stiprūs ir sveiki. Noriai sportuoja, stengiasi sveikai maitintis, yra savikritiški, motyvuoti, geba nepalūžti ir įveikti sunkumus.

Skip to content