Vytauto Mačernio šimtmetis

Daug žemaičių ir kalnėnų mini šimtąjį Poeto gimtadienį. Iš septintos klasės skaitinių ataidi jo sonetai ir laiškų eilutės. Visa birželio pirmoji savaitė buvo tam skirta, kad vėl iš naujo skaitytume, deklamuotume. Septintokai ne tik prie mūsų gimnazijos Ąžuolo paskaitė, Manto Švažo smuiko paklausė, bet ir diktantą su auklėtoju Kęstučiu Norvaišu parašė. Vienuoliktokai rašinių ir miniatiūrą į Sedos V. Mačernio gimnazijos organizuotus konkursus nusiuntė, paskui gimtadienio išvakarėse su auklėtojos Vilijos Šerpenskienės ir Donato, Monikos tėvų vairuojamais automobiliais į Šarnelėje vykusį jubiliejinių metų atidarymą nuvyko, Girios kalne prie šviečiančio kapo pastovėjo. O kitą dieną išgirdo, kad Monikos Kajotaitės miniatiūra laimėjo III vietą iš 23 atsiųstų į Sedą, o iš 17 net du mūsų gimnazistai paskelbti rašinių laureatais. Sveikiname Donatą Andriušką ir Vasarę Kuprevičiūtę.

Tapk ir Tu Mačernio sekėju su visais 10 000 kitų, vietoj nuorašo kaip prieš 78-erius metus nešiokis jo tekstą mobiliajame, kad imtum ir pasakytum sau ir kitam iš atminties ant kokio žalio vasaros kalno…

                                                                      Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Ringienė