Nuotolinė pilietiškumo pamoka

Ir jaunas ir vyresnis lietuvis gerai žino datą – 1991 m. sausio 13-oji. Ji sąlyginai užvertė vieną iš tamsiausių Lietuvos istorijos puslapių. Tos dienos minėjimo proga istorijos mokytoja Indrė surengė nuotolinę pilietiškumo pamoką su buvusiais auklėtiniais, o dabar jau kariūnais Gražvydu ir Viliumi. Šiuo metu vyrai tarnauja Generolo Jono Žemaičio Karo akademijoje.

Popietė, kurios metu, vaikinai pristatė akademiją, savo darbo dieną ir kodėl pasirinko tokį kelią pritraukė virš 60 Akmenės gimnazijos narių. Klausydamiesi kariūnu, ne vienas turbūt pagalvojo – ar aš galėčiau būti toks pat kaip ir jie? Į šį klausimą atsakyti galime – TAIP. Tam tereikia visiškai nedaug. Mylėdami vienas kitą, mylėdami gimtąją upę, kalvą ar mišką, mes spinduliuosime gėriu. Nes kaip Gražvydas ir sakė – viskas prasideda nuo Savęs. Mylėdamas Save, Tu pradedi mylėti ir kitus. Kuo tas ratas plėsis, tuo didesnį gėrį kursime Tėvynei. Būtent taikūs lietuviai, tą naktį parodė visam pasauliui, kad gėris visada nugali blogį.

Geografijos mokytojas Kęstutis