Atmintis gyva, nes liudija…

Kaip ir kasmet, Sausio 13-osios rytmetį Akmenės gimnazijoje tyliai sužibo atminimo ugnelės, o 9 – Akmenės šaulių kuopos jaunasis šaulys Dominykas Vaičius iškilmingai pakėlė LR vėliavą. Šį kartą be gausaus būrio bendraminčių, be vieningai į krūvą susirinkusios mokyklos bendruomenės. Mokydamiesi saugiai iš namų stebėjome tik vaizdo įrašą. Bet dėl to ši visuotinė akcija tik dar labiau išsiplėtė. Tyliai žvakelės supleveno ir pas kiekvieną namuose. Po akcijos vaikai skubėjo pasidžiaugti, siuntė nuotraukas, piešinius, net vaizdo siužetus ar muzikinius kūrinius savo mokytojams. Kiekvienas vis kitaip prisiminė Laisvės gynėjus: stengėsi iš žvakučių sudėti širdelę, puošė savo kompozicijas trispalvėmis vėliavėlėmis ar neužmirštuolių žiedais, lėkė į lauką fotografuoti savo namų langus… Skubėjo įrodyti, kad žino šios dienos svarbą ir yra dėkingi už Laisvę.

Visas sukeliavusias nuotraukas suguldėme į 30 apgintos laisvės metų ir papuošėme gimnazijos langą, kad galėtume pasidžiaugti. O piešti, kirpti, klijuoti padėjo geografijos mokytojas Kęstutis Norvaišas ir bibliotekininkė Romualda Augustinienė.

Istorijos mokytoja I. Šiurkienė

Facebook komentarai