APGINTAI LAISVEI 30

Artėjant Sausio 13-ai, vėl ir vėl prisimename kruvinosios nakties įvykius ir iki ašarų esame dėkingi Laisvės gynėjams. Džiaugiamės apgintos laisvės 30-ečiu, o laisvoje Lietuvoje augančius  mūsų vaikus mokome suprasti istorijos vingius, kad nereikėtų kartoti praeities klaidų. Džiugu, kad Akmenės gimnazijos mokiniai aktyviai ir atsakingai dalyvauja pilietiškumo renginiuose, kuria gražias gimnazijos tradicijas ir stiprią mokyklos bendruomenę. Už aktyvią pilietinę veiklą mūsų gimnaziją jau pasiekė Krašto apsaugos ministro A. Anušausko, Švietimo, mokslo ir sporto ministrės J. Šiugždinienės ir Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorės R. Kačkutės pasirašyta PADĖKA, o specialusis prizas bus įteiktas pasibaigus karantinui. Taip pat džiugi žinia atskriejo ir iš Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM, kur dvi Akmenės gimnazijos mokinės: dešimtokė Julija Kugrytė ir vienuoliktokė Gabija Ratkevičiūtė dalyvavo nacionaliniame plakatų konkurse „Apgynę laisvę“. Konkursas sulaukė virš 100 darbų, prizinės vietos, deja, tik trys, bet komisijos sprendimu J. Kugrytės ir G. Ratkevičiūtės darbai buvo išskirtiniai, todėl verti apdovanoti papildomais prizais.

Savo darbu „Težydi mūsų širdyse“ Julija Kugrytė siunčia jautrią žinutę: žiedais, o ne kardais skynėmės kelią į laisvę.  Mokinė pasirinko laikotarpį nuo 1988 – ųjų… Tuomet kiekvieno lietuvio širdyje įsižiebė laisvės viltis, o žmones siejo vienybė, ryžtas  ir begalinė drąsa. Tai buvo patys galingiausi ginklai, kuriuos J. Kugrytė vaizduoja žiedais drąsios moters rankose. (Pasirinkta darbo technika – tapyba. Taip pat naudojamos Z. Kazėno ir V. Usinavičiaus nuotraukos iš interneto).

Gabija Ratkevičiūtė  primena, kad sovietų vykdytos represijos ir tremtys niekada nepalaužė lietuvių tikėjimo. Atvirkščiai – tikėjimas nešė viltį ir teikė paguodą net skaudžiausiomis akimirkomis. Šiandien vienuoliktokei ryškiausiai šviečia geltona žalia raudona… Šios spalvos ragina nepamiršti laisvės kainos. „Neužmiršim“ – pažada G. Ratkevičiūtė. (Pasirinkta darbo technika – tapyba aliejiniais dažais ant drobės).

Merginų kūryba – išskirtinė dovana Akmenės gimnazijai.  Labai džiaugiamės ir sveikiname!

Istorijos mokytoja I. Šiurkienė