Tarptautinė Tolerancijos diena Akmenės gimnazijoje

Nurašau eilutę iš lietuvių kalbos žodyno:

Tolerancija – (lot. tolerantia – kantrybė, ištvermė): priešingos negu mūsų nuomonės, pažiūrų, tikėjimo, įsitikinimų gerbimas, pakanta.

Gyvename labai skirtingų žmonių visuomenėje. Tolerancija – vienintelis kelias išmokti pripažinti skirtumus, žvelgti į pasaulį be išankstinio nusistatymo, kad būtų gera gyventi vieniems šalia kitų. Skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui. Tolerancija moko mus būti pakančius, gebančius suprasti kitą ir kitokį.

Šiandien apie toleranciją buvo kalbamasi klasės valandėlėse, ieškoma gražių tolerancijos pavyzdžių iš artimiausios aplinkos, o  remiantis istorijos pamokomis aptariama, kur gali nuvesti netolerancija rasei, religijai, tautybei…

Pradinių klasių mokiniai, turėdami galimybę visi susitikti mokykloje, kūrė savo tolerancijos mozaikas piešdami spalvotomis kreidelėmis kieme. Mažiesiems tolerancija – tai spalvota svajonių pilis, draugystė, mama ir tėtis, šeima, draugo ranka, mokytoja, klasė, kur visi jaučiasi saugūs, spalvoti balionai ir gėlės, vyro ir moters draugystė po Lietuvos vėliava, gera nuotaika ir šypsenos… Nusišypsojau ir aš – juk spalvotame pasaulyje gyventi yra gera ir paprasta!

Indrė Šiurkienė

Tu turi savo kelią, aš turiu savo: tačiau vienintelis ir teisingiausias kelias paprasčiausiai neegzistuoja.

Frydrichas Nyčė

Užuojauta ir tolerancija yra ne silpnumo, o didelės stiprybės ženklas.

Dalai Lama

Kas yra tolerancija? – tai žmonijos išdava. Visi esame sudėti iš trūkumų ir klaidų, todėl atleiskime vieni kitų kvailybę. Tai yra pirmasis gamtos dėsnis. Galvokite sau ir leiskite kitiems ne mažiau džiaugtis šia privilegija.

Volteras