ISTORIJOS (IR NE TIK) PAMOKOS KAUNE

Ar žinote, kuo didikų batai viduramžiais skyrėsi nuo dabartinių? Kaip puošėsi aukštuomenės damos ir jų kavalieriai? Kokios buvo  LDK dvarų tradicijos? Ar jos panašios į europietiškas? Jei negalite atsakyti į šiuos  klausimus, paklausinėkite  Akmenės gimnazijos aštuntokų, kurie spalio 21 d. dalyvavo  edukacinėje programoje Kaune „Dvaro kultūra Europoje ir LDK“. Mus pasitikę dvariškiai atskleidė dvaro paslaptis, pademonstravo viduramžių šokius, o vėliau ir mus pačius įtraukė į tų šokių mokymąsi. Buvo linksma, bet ne lengva. Daug reikia prakaito išlieti, kad gracingai pataikytum į taktą. Taip pat pasinaudojome galimybe ir apžiūrėjome viduramžių ginklus, o riterių šarvus net patys pasimatavome. Puiki integruota istorijos, technologijų, šokio ir muzikos pamoka toliau persikėlė į miestą.

Ten gilinome istorijos žinias aplankydami „Senelį išminčių“, ramiai sau dūmą pučiantį ant buvusios batų gamyklos „Lituanica“ pastato, apžiūrėdami legendomis apipintą seniausią mūrinę Kauno pilį, pasidžiaugdami įspūdingu beveik 7 metrų Vyčiu, daug emocijų patirdami Neries ir Nemuno santakoje… Istorijos pamokos, papildytos rudeniškomis spalvomis ir ramia upių tėkme baigėsi Kauno Rotušės aikštėje. Tačiau autobuse dar laukė draugystės, bendravimo, pasidalinimo įspūdžiais, linkėjimų rašymo pamokos, kurias organizavo aštuntokų auklėtoja Jūratė Stonienė. Visos kelionės metu  mokiniai dalyvavo konkurse „RASK jei GALI“.   Per atostogų savaitę rinksime  įspūdingiausią kadrą, kuris, galbūt, bus vertas papuošti kartu važiavusios bibliotekininkės Romualdos  Augustinienės  valdas. Tad laukite tęsinio!

Istorijos mokytoja Indrė Šiurkienė