Patyriminė diena Klaipėdoje

Muzikos mokytoja Sima Girdvainienė pasiūlė 8 kl. auklėtojai Jūratei Stonienei ir jos auklėtiniams, bei man, geografijos mokytojai turiningą išvyką į Klaipėdą. Taigi išvykoje integravome tris dalykus – muziką, technologijas ir geografiją. Pirmas sustojimas – Olando kepurė, tai skardis arba klifas Lietuvos pajūryje, Pajūrio regioniniame parke. Nuo seno skardis – tai orientyras žvejams. Jo aukštis – 24,4 metrų. Oras pasitaikė vėjuotas, jūroje didelės bangos. Šio sustojimo metu ragavome picas, aiškinomės jų sudėtines dalis ir sprendėme, kuri iš jų skaniausia. Čia mums pagelbėjo technologijų mokytoja Jūratė.

       Toliau skubėjome į Klaipėdos Žvejų rūmus stebėti J. Ofenbacho operetės „Orfėjus pragare“. Muzikos mokytoja Sima supažindino mus su operetės siužetu, paaiškino kuo panašios ir kuo skiriasi opera ir operetė. Labai patiko dekoracijos, veikėjų rūbai, solistų ir choro atliekamos partijos. Nustebino, kad viename iš pagrindinių vaidmenų pamatėme dainininką Deivį (Deivydą Norvilą).

      Didžioji dalis mokinių operetėje buvo pirmą kartą.

      Ačiū mokytojoms Simai ir Jūratei už rūpestį organizuojant išvyką.  Ačiū ir mūsų vairuotojui Alfonsui.

                                                                                                       Vilija Šerpenskienė