Paskutinė mokslo metų išvyka

Birželio 9. Paskutinę išvyką 10a kl. nusprendė organizuoti į Šaltiškių molio karjerą. Deja, lietus ir apsiniaukęs dangus mūsų planus pakoregavo. Vykome į Žagarės regioninį parką. Pirmiausia aplankėme regioninio parko lankytojų centrą.

Mus pasitiko ir nuoširdžiai bendravo darbuotoja Donata. Čia mes sužinojome, kad Žagarės miestas kažkada užėmė 6 vietą Lietuvoje pagal gyventojų skaičių. Prieš pirmąjį pasaulinį karą mieste gyveno 14 tūkst. žmonių, iš kurių, manoma, buvo 8 – 9 tūkst. žydų. Dabar gyvena apie 1 tūkstantį žmonių ir nėra nei vieno žydo. Lankytojų centras įsikūręs restauruotame Naryškino dvare. Iki tol buvusiame dvare buvo ir ligoninė, ir mokykla… Dvare yra 99 kambariai. Gidė vedžiojo mus po ekspoziciją, kuri įsikūrusi dviejuose dvaro aukštuose. Čia ir medžioklės trofėjai, įvairių gyvūnų iškamšos. Surinkta daug autentiškų senovinių buities daiktų. Dalis lankytojų centro kambarių skirti parodoms. Kita dalis pasakoja apie apylinkių gamtą, paviršiaus susiformavimą. Garsus miestelio gyventojas buvo ir pasaulinio masto operos dainininkas Vaclovas Daunoras, kuris gyveno ir dirbo Amerikoje, o šiuo metu gyvena Lietuvoje, Vilniuje.

Aplankėme ir garsųjį Žagarės ozą, kurį suformavo paskutinis ledynas. Grožėjomės apylinkių panorama iš garsiojo voro.

Grįžtant namo aplankėme ir Menčių karjerą. Čia mūsų gidėmis trumpam tapo Emilija ir Monika. Ačiū joms.

Buvo malonu pakeliauti ir bendrauti po dviejų mėnesių pertraukos.

                                                                                                        Auklėtoja Vilija Šerpenskienė