Nacionalinis diktantas 2020

Mūsų gimnazijos bendruomenė jau tryliktąjį kartą nuo 2007 metų dalyvauja šiame pa(si)tikrinime. Pirmieji sėsdavo į geltonąjį autobusėlį ir važiuodavo į Suaugusiųjų mokymo centrą Naujojoje Akmenėje, paskui jau šeštadieniais rašė savo gimnazijoje. Trečius metus iš eilės rašome penktadieniais, per ketvirtąją pamoką, savo klasėse, tyliai tveriame mažą trispalvę į savo rašiklio kotelį ir rikiuojame raides gimtosios lietuvių kalbos ritmu. Visi drauge – gimnazistai ir mokytojai, kokia bebūtų pamoka – matematikos, anglų, lietuvių, rusų ar biologijos…

Po tikrinimų aiškėja raštingiausieji. Iki šiol pirmavo įvairių dalykų mokytojai, bent keturios buvo kviestos rašyti finalinį tekstą Vilniuje: Dalia Kaziūnienė, Indrė Šiurkienė, Žana Savickienė, Danutė Čiapaitė. Iš jų 2019 metais rusų kalbos ir etikos mokytoja Žana Savickienė tapo prizininke, apdovanota prezidentūroje. Šiemet drauge su mokiniais ir laisvą dieną nuo pamokų rašė šios mokytojos: Dalia Kaziūnienė, Judita Puzonienė, Indrė Šiurkienė, Žana Savickienė ir, be abejonės, visos lietuvių kalbos mokytojos, nors ir negalinčios dalyvauti konkurse. Rašyti Sau, lyg tikrintumeis sveikatą… Todėl ypač giriu tris pilietiškus abiturientus: Danielių Pliuskį, Andrių Kreizą ir Paulių Jonušą. Ačiū, kad nebijojote klysti. Giriu ir kitus likusius 46 gimnazistus, rašiusius diktantą.

Gerai, kad yra pavyzdžių, į kuriuos orientuojamės, juk būti raštingam yra kiekvieno žmogaus kultūros pagrindas.

Kam iš mokinių geriausiai sekėsi rašyti, paskelbsime penktadienį. Bet rytoj, kovo 4 dieną, po antrosios pamokos visi diktanto dalyviai esate kviečiami susirinkti aktų salėje. Nevėluokite.

                                                             Diktanto koordinatorė Rita Ringienė

Facebook komentarai