Konstitucijos egzaminas Akmenės gimnazijoje

Kaip ir kasmet, artėjančiai Konstitucijos dienai (spalio 25-tai) paminėti, Akmenės gimnazijoje vyko Konstitucijos egzamino I ir II etapai. I-ame etape varžėsi 28 mokiniai, norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą, mylintys savo šalį ir jos istoriją. Kai kurie egzamine dalyvavo nebe pirmą kartą. Bet kaip patys juokavo: „Yra kas veikti! Kuo daugiau giliniesi, tuo labiau painiojiesi ir klysti…“ Vis tik geriausiai Konstituciją 5-7 klasių tarpe išmano Julija Mašanauskaitė, 8-10 klasių – Kamilė Dargytė, o tarp 11-12 klasių mokinių geriausias žinias pademonstravo Rimeda Damonskytė.

Tačiau neaplenkiama Konstitucijos egzamine ir absoliučia lydere tapo devintokė Julija Kugrytė. I-ame etape Julija nesuklydo nė karto, surinko visus 30 taškų ir vienintelė pateko į II-ą etapą. Spalio 17 d. ji sėkmingai dalyvavo II etape, išsprendė testą, kuriame įvėlė tik vieną klaidelę, ir atsakė į atvirą klausimą. Surinktų taškų užteko, kad darbas būtų nusiųstas į Vilnių. Šaunuolė Julija Kugrytė! Džiaugiuosi šios mokinės atkaklumu, užsispyrimu, kantrybe, įdėtu darbu. Kaip ji pati paatviravo: „Buvau tarsi apsėsta Konstitucija. Visą laisvą laiką  paskyriau pasiruošimui šiam egzaminui. Jei jau nusprendžiau dalyvauti, norėjau viską padaryti kiek galima geriau“.  Ji jau pati nebepamena, kiek kartų perskaitė Konstituciją (vien ruošdamasi I-am etapui – mažiausiai 6 kartus!), išsisprendė visas testų bandomąsias versijas, praėjusių egzaminų visus variantus… Visada sakiau savo mokiniams, kad rezultatas iš niekur neatsiranda. Tai yra kruopštaus ir atkaklaus darbo vaisius. Julija Kugrytė – geriausias to pavyzdys.

Istorijos mokytoja Indrė Šiurkienė

Facebook komentarai