Diena savo mokykloje

Šeštąją Akmenės renginių dieną, liepos 27-ąją, gimnazijos fojė atidaryta nuotraukų paroda iš mokytojo Vlado Rimkevičiaus archyvo. Po daug metų išryškintas juosteles suskaitmenino ir atspaudė popieriuje fotografas Osvaldas Balodis.
Po 40 metų atvykę iš Klaipėdos, Panevėžio, Tytuvėnų, Šiaulių, Ventos susitiko septyniese iš 1979 metų laidos, kurių daugumos auklėtoja buvo Margarita Daugvilienė. Jai ir gerų linkėjimų iš Viktoro Bičiužo, Algirdo Žukausko, Birutės Statkutės, Žanos Pikelytės, Janinos Čepaitės, Sauliaus Kanavolo, Irenos Šiušaitės,
Viktorui Kraujučiui šis pavasaris po mokyklos baigimo jau 50-tasis, Raimondas Vėlavičius, atvykęs iš Kauno, irgi atpažino nuotraukose savo bendraklasių. Stasė Kryžiūtė-Eselinienė Akmenėje mokėsi 1950-1951, o tą dieną džiaugėsi ir sutiktais žmonėmis, ir aplink gimnaziją paaugusiais medžiais. Dar pasėdėjo iš Viekšnių gimnazijos pasiskolintame mediniame suole. Būtų ir mums gerai muziejuje tokį turėti, gal yra užsilikęs ant aukšto kokios mokyklos? Jei žinote apie tokį eksponatą, atsiliepkite, padovanokite.
Šios parodos lankytojai ras ir pažįstamų veidų, ir kraštovaizdžių su tolumoje į viršų kylančiu bažnyčios bokštu kaip orientyru, kad čia Dabikinė, kad čia Akmenė.
Paroda veiks iki rugsėjo, aplankykite, įsižiūrėkite, atpažintų žmonių vardus ir pavardes, įrašę lapeliuose, juos priklijuokite šalia. Tokie vasaros namų darbai, kad nuotraukos kalbėtų ir po daugelio metų.

Rita Ringienė


Facebook komentarai