„Saugoti ir ginti tai, kas brangu, Tėvynę mylinčius kviečiu!“

Krašto apsaugos ministerija spalio mėnesį Lietuvos kariuomenės daliniuose organizuoja jau tradicine tapusią Krašto apsaugos dieną. Šios dienos tikslas –  stiprinti mokinių pilietiškumą, supažindinti juos su Lietuvos saugumo politika, surengti jiems pažintinių ir praktinių užsiėmimų, taip pat stiprinti Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą su mokyklomis.

Spalio 9 d. Akmenės gimnazijos III – IV  klasių mokiniai pasinaudojo galimybe dalyvauti pilietiniame renginyje Krašto apsaugos dienai paminėti ir nuvyko į Karaliaus Mindaugo Husarų batalioną Panevėžyje. Gimnazistai susipažino su Lietuvos kariuomenės struktūra, svarba, galimybėmis, ginkluote, karine technika, dalyvavo komandinėse užduotyse. Taip pat patys galėjo karių paklausinėti rūpimų klausimų, išklausyti įvairių patirčių iš kario kasdienybės. Dienos renginį vainikavo kareiviškos košės ragavimas. Įdomios patirties ir įspūdžių užteko ilgai kelionei namo.

Istorijos mokytoja Indrė

Facebook komentarai