Viešnagė Vokietijoje

Jau trečius draugystės metus skaičiuoja Akmenės gimnazija ir Vokietijos Stadtlohn miesto Geschwister-Scholl gimnazija.

Gegužės mėnesį savaitę Vokietijoje viešėjo 6 Akmenės gimnazijos mokiniai,  pasikvietę 4 draugus iš Ventos gimnazijos bei Saulėtekio progimnazijos. Draugiškai rajono komandai vadovavo vokiečių kalbos mokytojos Kristina Jomantienė ir Žaneta Petokaitienė. Susitikimo tema – „Sužinoti apie demokratiją bei ją patirti“. Turiningos mainų programos metu mokiniai svečiavosi Bonoje, Miunsteryje, kur susipažino su miestais bei aplankė Vokietijos istorijos muziejų, Ten Hompel vilą – čia išgyvenome pokario metų dvasią, kai Vokietijai vadovavo naciai. Programos dalyviai vieną popietę praleido menininko Norbert Then dirbtuvėse, kur grojome, dainavome, kūrėme vaizdo įrašą demokratijos tema. Tradicija tapo svečiavimasis miesto rotušėje: meras išsamiai papasakojęs apie Stadtlohn miestą dar pavaišino ir itališkais ledais. Vaikai gyveno šeimose: taip artimiau pažino kitos šalies kultūrą, sužinojo apie maisto gaminimo įpročius ir tradicijas. Džiugu, kad dvi mokinės dalyvavo jau antrą kartą mainų programoje, vadinasi, vaikai vertina neįkainojamas patirtis. Išsiskirdami apsiašarojome, nekantriai laukiame kito susitikimo rugsėjį, kada draugai iš Vokietijos galės pasidžiaugti Lietuvos rudenėjančia gamta ir ne tik ja…

Kristina Jomantienė

Akmenės gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja

Facebook komentarai