25-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada

Saulėtą gegužės 4 d. rytą į Mažeikių Merkelio Račkausko gimnaziją rinkosi Lietuvos mokinių dailės olimpiados dalyviai ir jiems padėję ruoštis mokytojai. Iš viso į renginį iš įvairiausių miestų ir miestelių suvažiavo net 64 mokiniai, įveikę mokyklos ir rajono etapus.

Šių etapų dailės olimpiados tema – „Mano Lietuva: minime Pasaulio lietuvių metus“ – tai galimybė atspindėti mūsų krašto gyvenimo grožį ir tradicijas Europos bei viso pasaulio kultūros kontekste. Vietoje, jaunieji dailininkai turėjo atlikti ir pristatyti kūrybinį darbą tema „Žemaitijos aviacija“, papildytą žemaitiška hiperbole: „Jė žemaitis ožsėspėrs, ėr i debesi ispėrs“ (suprask: užsispyręs žemaitis gali ir į debesį įspirti. Kita vertus, žemaitiškas atkaklumas lėmė ir aviacijos proveržį Lietuvoje).

Mūsų Akmenės rajoną atstovavo Akmenės gimnazijos 10 klasės mokinė Vasarė Kuprevičiūtė, kuri namo grįžo su trečiojo laipsnio medaliu.

Facebook komentarai