25-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada

Saulėtą gegužės 4 d. rytą į Mažeikių Merkelio Račkausko gimnaziją rinkosi Lietuvos mokinių dailės olimpiados dalyviai ir jiems padėję ruoštis mokytojai. Iš viso į renginį iš įvairiausių miestų ir miestelių suvažiavo net 64 mokiniai, įveikę mokyklos ir rajono etapus.

Šių etapų dailės olimpiados tema – „Mano Lietuva: minime Pasaulio lietuvių metus“ – tai galimybė atspindėti mūsų krašto gyvenimo grožį ir tradicijas Europos bei viso pasaulio kultūros kontekste. Vietoje, jaunieji dailininkai turėjo atlikti ir pristatyti kūrybinį darbą tema „Žemaitijos aviacija“, papildytą žemaitiška hiperbole: „Jė žemaitis ožsėspėrs, ėr i debesi ispėrs“ (suprask: užsispyręs žemaitis gali ir į debesį įspirti. Kita vertus, žemaitiškas atkaklumas lėmė ir aviacijos proveržį Lietuvoje).

Mūsų Akmenės rajoną atstovavo Akmenės gimnazijos 10 klasės mokinė Vasarė Kuprevičiūtė, kuri namo grįžo su trečiojo laipsnio medaliu.