Protmūšininkų kelionė į Vilnių

Kovo mėnesio „smegenų mankštos“ Akmenės gimnazijoje, balandžio 25 d. buvo vainikuotos edukacine išvyka į mūsų šalies sostinę. O Vilniuje pamatyti ir išgirsti naujo bei įdomaus buvo tikrai verta.

Pirmoji stotelė – Genocido aukų muziejus, įkurtas buvusiame KGB pastate. Tik Vilniuje ir Budapešte (Vengrija) tokie pastatai tapo gyvaisiais istorijos liudininkais, kuriuose buvo planuojami ir vykdomi baisiausi nusikaltimai. Ir iš tikro – čia dirbančiųjų žmonių pasakojimai perkėlė mus į tuos laikus, apie kuriuos mes šiandiena nelabai įsivaizduojame. Ir to, deja, iš mūsų tautos istorijos neištrinsime.

Praėjusių metų spalio mėnesį atidarytame MO muziejuje, šiomis dienomis vyksta paroda „Gyvūnas – žmogus – robotas“ . Ji privertė mus pažvelgti į mūsų santykį su gyvūnais, dirbtiniu intelektu ir ateities būtybėmis. Ir išėjus liko vienas neatsakytas klausimas – o kaip bus ateityje?

Na, o visą pasivaikščiojimą Vilniaus gatvėmis, baigėme Valdovų rūmuose, kur pagrindiniu akcentu tapo paroda apie S. Daukantą. Piešiniai, nuotraukos ir istorijos veikalai byloja apie tai, kad XIX a. iškilios Lietuvos istorijos asmenybės vienas iš gyvenimo etapų susijęs ir su mūsų Akmenės kraštu – Papile. Didžiąją gyvenimo dalį gyvendamas ir kurdamas toli nuo tėvynės, daug laiko ir savo lėšų skyrė paprastiems lietuviams šviesti. Ne veltui ir pati paroda pavadinta Aš dėl lietuvystės pamatus dedu.

Geografijos mokytojas Kęstutis

Facebook komentarai