„Prieskonių pasaulyje“

Šiemet mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos Žemės dienai skyrė ypatingą dėmesį – visą mėnesį nuo kovo 1 dienos iki balandžio 1 dienos – klasėse vykdė įvairias veiklas „prieskonių dirbtuvėlėse“. Sodino, laistė, prižiūrėjo, augino, stebėjo, tyrė, piešė įvairiausių rūšių prieskonius, svogūnus, pupeles, žirnius.

   Argi nesmagu po to, visiems klasėje, džiaugtis užaugintu derliumi, ar pasigaminus sumuštinukus, „iškelti puotą“ pilvukams.

   Priešmokyklinės grupės mažieji mokinukai pasodino pipirnes ir padarė viščiukus, 1a klasės mokiniai – įvairių prieskonių lysvę (stebėjo augimą, matavo, darė diagramas ir t.t.), kuriais paskanino sumuštinius, o iš užaugintų svogūnų rinko „Svogūną karalių“, 1b klasės mokiniai daigino pupeles (stebėjo dygimą, fiksavo duomenis) ir augino svogūnus, 2a klasės mokiniai užaugino „prieskonių darželį“, 2b klasės – „Boružėlių pievoje“ užaugo „Kilnojamasis prieskonių darželis“, 3a – taip pat užaugino vešlius prieskonius savo klasėje, 3b klasėje – puikavosi prieskonių „Garbanėlės“, 4a klasės mokiniai – ką užaugino, tą suvalgė (gamino sumuštinius).

   Netradiciškai praleistas laikas, veiklų įvairovė, o dar akivaizdus, matomas rezultatas – tai darbas, kuris turi prasmę ir skatina mokinius tobulėti, patirti džiaugsmą. Dėkoju  pradinių klasių mokiniams ir jų mokytojoms, kurios prisidėjo ir palaikė šią idėją.

           Mokytoja Gitana Gricienė

Facebook komentarai