GAMTAMOKSLINIS KONKURSAS – VIKTORINA „TYRINĖK, ATRASK, PAŽINK“

Balandžio 5 dieną, į Akmenės gimnaziją vedami smalsumo ir žingeidumo atvyko 8-9 klasių mokiniai iš Naujosios Akmenės Saulėtekio progimnazijos, Ramučių gimnazijos, Ventos gimnazijos, Papilės Simono Daukanto gimnazijos ir mūsų gimnazijos į gamtamokslinį konkursą – viktoriną „Tyrinėk, atrask, pažink“. Tradicija tapęs renginys kasmet pritraukia gausų dalyvių skaičių, ir tikrai neveltui – čia gali išbandyti savo jėgas, parodyti ką sugebi ir sužinoti, kur dar reiktų patobulėti.

Koks konkursas be svečių– mus aplankė buvę gimnazijos mokiniai, studentai Karolis Krikštaponis ir Rimantė Vaitkevičiūtė, Kamanų rezervato visuomenės informavimo specialistė Kristina Grigaliūnienė, savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Mockuvienė, Ramučių, Ventos, Papilės Simono Daukanto gimnazijų mokytojos. Konkursą atidarė ir dainą dalyviams padovanojo dvyliktokė Viktorija Kontrimaitė bei ketvirtokai, kurie sušoko „Peliukų šokį“. Konkurso vedėjai vienoliktokai Evelina ir Paulius supažindino su taisyklėmis ir palinkėjo sėkmės. Užduotys buvo paskirstytos į teorines ir praktines. Dalyvių laukė užduotys prie kompiuterio, darbas su mikroskopu ir preparatais, žinių ir loginio mąstymo reikalaujantys svečių klausimai ir darbas su gamtos objektais. Vieniems užduotys pasirodė lengvos, kitiems teko labai pasukti galvas, tačiau aišku viena – visos jos buvo įdomios ir leidžiančios parodyti savo gebėjimus. Po intensyvaus darbo, dalyviai galėjo kiek atsipūsti ir pasižiūrėti Karolio ir Rimantės parengtą pristatymą apie genų inžineriją, jos galimybes dabar ir ateityje. Kol dalyviai ilsėjosi, komisija skaičiavo ir sumavo rezultatus. Paaiškėjo, kad geriausiai tarp 8-9 klasių dalyvių pasirodė mūsų gimnazijos aštuntokė Julija Kugrytė, 2-ąją vietą užėmė Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos 9 klasės mokinė Rūta Guginytė, o 3-ają vietą užėmė dar viena mūsų gimnazijos aštuntokė Beatričė Miežutavičiūtė. Nesvarbu, kas laimėjo, o kam šiek tiek pritrūko, nors ir kaip banaliai tai beskambėtų – svarbiausia dalyvauti, nes kiekviena nauja patirtis mus ugdo ir daro stipresniais.

P.S. Didelis ir nuoširdus AČIŪ gimnazijos biologijos mokytojai Irenai Zubavičienei, kurios dėka ir įvyko šis konkursas, ačiū vienoliktokams Evelinai ir Pauliui, Daugardui, pagalbininkei Viktorijai, visiems svečiams ir dalyviams. Iki kitų metų jau kitoje mokykloje!

Rimeda Damonskytė

Facebook komentarai