Globali edukacinė humanitarinė programa Project Humanity atkeliavo į Akmenės kraštą, Akmenės gimnaziją.

Apie humanitarines vertybes, humanitarinius judėjimus, savanorystę ir pagalbą pažeidžiamiems kalbanti programa apima kelias dešimtis dalyvių iš įvairių žemynų: Europos, Azijos, Afrikos, Pietų Amerikos. Į programą įtrauktas ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovas – savanorystės plėtros vadovas Stasys Vaitonis, kuris ir vedė kelių dienų mokymus baigiamųjų klasių moksleiviams. Iš viso jų buvo aštuoniolika – motyvuotų, kūrybingų, smalsių ir norinčių keisti pasaulį jaunuolių. Šio projekto tikslas – humanitarinius principus ir vertybes skleisti per švietimo sistemą (mokyklas, universitetus), diegti į mokymo programas siekiant, kad jaunoji karta būtų ugdoma humaniškumo idėjomis, padedančiomis užkirsti kelią pasauliniams konfliktams, etninei, rasinei, klasinei ir religinei diskriminacijai.
Akmenės kraštas jau pademonstravo atvirumą migrantams, priima juos ir sėkmingai integruoja. Tad ši programa į Akmenės gimnaziją atkeliavo neatsitiktinai. Diskusijos, įvairios užduotys, darbas grupėse, virtualūs ir gyvi susitikimai su įdomiais žmonėmis.

Stasys Vaitonis, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorystės plėtros vadovas

Facebook komentarai