Sulaukėme svečių iš Vokietijos

Šiame žaibo greitumu besikeičiančiame kosmopolitiškame pasaulyje suvoki, kad nebeužtenka pažinti savo gimtojo krašto, norisi išeiti iš taip pamėgtos komforto zonos ir suprasti, kad tave supa žymiai platesnis pasaulis, tada ir iškeliauji iš namų. Kad kelias vestų, kad jaustumeisi geriau, labai svarbu mokėti užsienio kalbų, pažinti kitų šalių kultūrą.
Besibaigiančios vasaros atostogos Akmenės gimnazijos mokinių grupei kėlė didesnį jaudulį: laukėme savo draugų iš Vokietijos. Rugpjūčio 31 – rugsėjo 6 dienomis vyko tarptautinė mokinių mainų programa tarp Vokietijos Stadtlohn miesto Geschwister Scholl  ir Akmenės gimnazijos. Mokiniai ir mokytojai susitiko jau antrą kartą. Šį kartą jau mes norėjome parodyti, ko turime gražaus ir įdomaus.
Svečiai gyveno šeimose, tad iš arčiau pažino lietuvių gyvenimo būdą ir virtuvę. Džiugu, kad šiame projekte aktyviai dalyvavo mokinių tėveliai, kartu vykę į Šaltojo karo muziejų Plateliuose, Gintaro muziejų Palangoje, padėjo suorganizuoti ir atsisveikinimo vakarėlį.
Visi džiaugėmės saulėtu rudeniu Kamanų rezervate, lankėmės cemento gamykloje, bendravome su vicemeru A. Niciumi, jis ir ledais pavaišino.  Visiems labai patiko Kuršių Nerija, delfinų pasirodymas ir Jūrų muziejus. Palydėjimo dieną aplankėme dar Trakų pilį, pasigrožėjome Vilniaus senamiesčiu.
Kad mūsų bičiuliai patyrė gerų įspūdžių, nuoširdžiai dėkojame Akmenės gimnazijos direktorei Astai Lipkinienei, Akmenės vidurinės mokyklos labdaros ir paramos fondui, mokytojai Daliai Kaziūnienei, verslininkams Arniui Bijanskiui ir Rimantui Kraujučiui bei vicemerui Apolinarui Niciui.
Vokietijoje užsimezgusi draugystė žada dar ne vieną susitikimą, tad projektas turės tęsinį.

Projekto koordinatorės ir mokytojos
Kristina Jomantienė
Vitalija Sketrienė

 

Facebook komentarai