Pokalbis

Vilija Tamašauskaitė – Žalienė išvertė trečiąją ,,Morijos sodo lapų“ knygą ,,Nušvitimas“. Rugsėjo 12 dieną įvyko keli susitikimai su skaitytojais Akmenėje ir Naujosios Akmenės viešojoje bibliotekoje. Įtaigi vertėjos iškalba, skaidrėse demonstruojamos M.K. Čiurlionio, K. Šimonio, N. Rericho paveikslų reprodukcijos ir muzika – dalyvavo įstabaus balso dainininkė Agnė Dragūnaitė. Tibeto varpų gaudesys ir daug kam negirdėtas balsas tarsi iliustravo pagrindinę knygos mintį, kad kurdamas grožį (ne tik vizualine prasme) žmogus tobulėja. Ta ilga kelionė prasideda nuo pirmąkart sau užduoto klausimo, kas esu, kodėl gimiau būtent Lietuvoje. ,,Kodėl“  kabliukas krenta į sąmonę, persmelkia sielą ir, jei pasiseka, veriasi akys, atsiliepia širdis ir jau nėra laiko pajuokai, juk šlama lapai, žydi gėlės, o didžiausią pasaulio kalną pajauti ant savo  gimtinės piliakalnio ar matai savo priaugtų šventovių smailėse. Toli keliavęs arti sugrįžęs esi savo vietoje.
Iš knygos krenta sakinys: ,,Paskirkite mokyklose apdovanojimą už pateiktų klausimų kiekybę (jei galėčiau, sakyčiau  ,,kokybę“). Anksčiau atsidėkodavo už atsakymus, dabar – už klausimus.“
Abiejose erdvėse knygos pristatymas prasidėjo būtent nuo pokalbio, tegu jis tęsiasi kaip ir tą dieną Akmenėje susitikusių menininkių – Vilijos iš Vilkaviškio, Agnės iš Šventosios.

Mokytoja Rita Ringienė

Facebook komentarai