Ant savo mokyklos laiptų po 50 metų

Kai jie baigė mokyklą, sukako 50 metų nuo Lietuvos nepriklausomybės akto pasirašymo, tik tada garsiai niekas tos datos neminėjo, kai sukako tiek pat metų nuo abitūros atestatų įteikimo, visus metus minimas Lietuvoje nepriklausomybės atkūrimo šimtmetis. Ir sustoja jų klasė nusifotografuoti ant savo mokyklos laiptų kaip tada, kai baigė mokyklą 1968 metų vasarą. Būryje pirmoji aukso medalininkė Regina Nagulevičiūtė, atvykusi iš Utenos, kaip tik juos užtinka klegančius televizijos laidos „Ventos vingiais“  žurnalistai, kalbina, klausinėja, o šio laiko mokytojai džiaugiasi mokyklos gyvybingą esmę patvirtinančia sutaptimi.
Kai tiek patirties ir brandos, reikia ilgo vakaro kalbėtis, jų auklėtoja ir matematikos, šokių  mokytoja  Zita Perminaitė siunčia linkėjimų iš Mažeikių, sakosi albumus sklaidysianti ir mintimis būsianti su jais, kita auklėtoja ir geografijos mokytoja Bronė Šiurkienė laukė bažnyčioje, apsikabino, pasimeldė ir už penkis jau mirusius klasės draugus. Muziejaus tvarkytoja į metraštį įrašo, kad rugpjūčio 29 dieną auksinę sukaktį šventė 1968 laidos abiturientai: Rita Alejūnaitė, Nijolė Dzinzelietaitė, Virginija Janušauskaitė, Rimantas Kažukauskas, Leonas Mickus, Gytis Plepys, Genovaitė Ruginytė, Janina Breitmozerytė, Vida Grigaliūnaitė, Regina Nagulevičiūtė, Aldimeras Norkus, Robertas Novogreckas, Nijolė Statkutė, Vytautas Švažas, Romaldas Vasilkis, Aurelija Tendziagolskaitė ir Vladas Daknys, padovanojęs muziejui paties vadovaujamos Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos  ir Girionių bendruomenės liaudiškos muzikos kapelos  ,,Laumena“ plokštelę. Ir vadovauja, ir groja klarnetu, lumzdeliu. Ačiū už dovaną.
Nespėjau paklausti Reginos Nagulevičiūtės, ko palinkėtų jau šio rudens abiturientams, bet spėju, kad atkaklaus mokymosi, saldžių jo vaisių…

Muziejaus tvarkytoja ir nuotraukų autorė   Rita Ringienė

Facebook komentarai