Mainų programa Vokietijoje

Balandžio 20-29 dienomis Akmenės gimnazijos 10 mokinių iš 7-11 klasių bei vokiečių kalbos mokytoja Kristina Jomantienė ir anglų kalbos mokytoja Vitalija Sketrienė dalyvavome tarptautinėje mainų programoje (“Leben und Arbeiten in Europa – früher und heute” ) su Vokietijos Stadtlohn miesto „Geschwister Scholl“ gimnazijos mokiniais. Projekto metu mūsų mokiniai ne tik tobulino užsienio kalbų įgūdžius, susipažino iš arčiau su Vokietijos kraštovaizdžiu, kultūra, bet ir dalyvavo pamokose bei susirado naujų draugų. Mokiniai ir mokytojos gyveno šeimose, kur turėjo galimybę artimiau susipažinti su vokiečių gyvenimo būdu ir maisto kultūra.
Viešnagės metu turiningai praleistas laikas: susipažinta su keletu Rheinland – Westfalien žemės lankomų vietovių. Aplankytas muziejus po atviru dangumi “Mühlenhof” Miunsteryje, „Das Deutsche Bergbaumuseum“  (angliakasių muziejus) Bochume, didžiausias Vokietijoje futbolo stadionas „Dortmund Borussia“, „Lichtgitter“ gamykla (metalo dirbinių gamykla), menininko Norbert Then dirbtuvės bei Dortmundo, Stadtlohno ir Miunsterio miestai.
Stadtlohno miesto rotušėje mus svetingai pasitiko meras. Išsamiai  ir įdomiai pristatęs miestą, pavaišino itališkais ledais vietinėje ledainėje.
Nors kelionė autobusu truko pakankamai ilgai – kone 30 valandų, tačiau neprailgo – turėjome gražaus laiko bendravimui! Na, o dabar liko pasiruošti svečių sutikimui rugsėjo pradžioje. Nekantraudami lauksime jų atvykimo!

Kamilės Bumblytės sukurtą filmuką galite pažiūrėti paspaudus šią nuorodą: https://photos.google.com/share/AF1QipMZHr00q6hzQJ9FhPQNx063f0lSqfe6VATrvC9oHdErjTwmkkedUj53fAisWrj6zQ?key=SUhMRW9zZDA3V29aUEliVHZqTVk2NmRpYVVxY2hB

Mokytojos Kristina Jomantienė ir Vitalija Sketrienė

Facebook komentarai