Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) organizuotoje Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje dalyvavo beveik 2000 tūkst. 7–8 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Tarp jų ir mūsų gimnazijos moksleiviai.
Netradicinio formato olimpiadoje, kuriai klausimynas buvo sudaromas su saikinga komikų grupės „Humoro klubo“ humoro doze, padedant Lietuvos geografijos mokytojų asociacijai, moksleiviams teko gerai pasukti galvą. 194 moksleiviai iš 1905 surinko daugiau nei 80 balų iš 100 galimų. Moksleiviai, dalyvaudami olimpiadoje, atstovavo savo mokyklą ir buvo vertinami pagal bendrą visos mokyklos vidurkį.
Išanalizavus olimpiados rezultatus, paaiškėjo, kad moksleiviams buvo sunkiausia įvertinti, kuri pasaulio valstybė 2050 metais, prognozuojama, bus trečia didžiausia pagal gyventojų skaičių. 50 proc. atsakiusiųjų buvo įsitikinę, kad tai Jungtinės Amerikos Valstijos, o teisingą atsakymą – Nigeriją – pasirinko tik apie 19 proc. dalyvavusiųjų. Tiesa, moksleiviai nesunkiai susidorojo su klausimais, kuriuose patys klausimų sudarinėtojai vaizdavo išteklių eikvojimą kasdienėse situacijose, o moksleiviai turėjo nurodyti, kodėl nurodytoje situacijoje elgiamasi netinkamai. Pavyzdžiui, vieno klausimo nuotraukoje matyti, kad Mantas Bartuševičius pyksta ant Pauliaus Ambrazevičiaus, kuris vonios kambaryje valosi dantis, neužsukęs vandens čiaupo. Tarp atsakymų buvo galima rinktis 1) Paulius neatiduoda skolos; 2) Paulius neišplovė indų; 3) Paulius kreivai pažiūrėjo į Manto merginą; 4) Paulius valosi dantis, atsukęs čiaupą. Net 97 proc. nesuklydo, pasirinkę paskutinį atsakymą.
Akmenės gimnazijos 7-8 klasių moksleiviai ir mokytoja Laima Zdanavičienė apdovanota padėkos raštu už socialiai atsakingą aktyvumą ir dalyvavimą šioje netradicinėje olimpiadoje.

Facebook komentarai