Konferencija Vilniuje

Gruodžio mėn., Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (LMNŠC) organizuota konferencija „Mano indėlis į pasaulinius aplinkos stebėjimus“. Konferencijoje dalyvavo aktyviausieji GLOBE programos dalyviai – 23 atstovai iš 6 Lietuvos mokyklų.  Pranešimą jame pristatė ir mūsų gimnazijos atstovai – 8a klasės mokinės Armantė Kyzikaitė ir Kamilė Šiurkutė. Konferencija, mūsų veikos ataskaita, vyksta kiekvienais metais prieš Kalėdas, todėl visada kyla klausimas kaip pristatyti mūsų veiklą, aplinkos stebėjimo rezultatus, kad būtų įdomu. Šiais metais be tradicinių debesų rūšių, aukščiausių bei žemiausių temperatūrų, fenologinių stebėjimų pasirinkome ir kritulių (lietaus ir sniego) duomenis. Šis ruduo ypatingai lietingas, tad palyginome šiuos ir ankstesnių metų (2015, 2016 m.) duomenis. Nustebome, kad toks lietingas ruduo – pirmas pagal daugiamečius stebėjimus.  2015 m. daugiausiai lijo liepos mėn. – 9 dienas, 2016 m. – rugpjūtį – 11 dienų, o šiais metais spalį lijo 13, lapkritį – 12 dienų. Sniegas pavasarį taip pat neskuba mūsų palikti. Pavasarį paskutinį kartą snigo 2015 ir 2016 m. – balandžio 5 ir 24 d., o šiais metais sniego sulaukėme ir gegužės 9. Rudenį snigo jau spalio mėn. (2016 m. – spalio 29 d., 2017 – spalio 31 d.) Tuo tarpu 2015 m. rudenį pirmo sniego sulaukėme lapkričio 23 d. Keičiasi mūsų aplinka, keičiasi ir duomenys. Išklausėme ir kitų mokyklų pranešimus. Labiausiai patiko Vilniaus Žemynos progimnazijos pranešimas, kuriame palyginti jų mokyklos duomenys su vienos Vokietijos mokyklos, esančios toje pačioje platumoje duomenimis. Atstumas didelis, o duomenys skiriasi nedaug.

   Po mokinių pranešimų klausėmės Lietuvos hidrometeorologijos centro darbuotojos Vidos Railienės paskaitos „Pavojingi meteorologiniai reiškiniai Lietuvoje ir jų prognozavimas“, vėliau Selemono Paltanavičiaus paskaitos apie mišką. Vakare – laisvas laikas, kurį skyrėme išvykai į miestą.

  Šeštadienį ryte vykome į Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą, kurioje gidė labai išsamiai pristatė Saugomų teritorijų tinklą Lietuvoje. Smagu buvo dar kartą išgirsti apie mūsų rajono Kamanų rezervatą ir Ventos RP.

  Dėkojame Akmenės paramos ir labdaros fondui už kelionės finansavimą. Ačiū mergaitėms – Armantei ir Karolinai už didelį darbą, pasiruošiant konferencijai. Dar kartą įsitikinome, kad be kruopštaus darbo nieko nebus.

Mokytoja Vilia Šerpenskienė

Facebook komentarai