Susitikimas su „Oranžiniais“

Lapkričio mėnesio pabaigoje, savo 4a klasėje vykdžiau projektinę- ugdomąją veiklą „Pamokos kitaip…“ Visą savaitę turėjome skirtingas veiklas, užsiėmimus, patirtis.
Su nekantrumu mokiniai laukė ketvirtadienio, kurį pavadinau „Tyrinėju, bandau, stebiu“. Prasitariau, kad atvyks įdomūs ir labai šaunūs svečiai. Mat, gimnazijos chemijos mokytoja Laima Zdanavičienė pasiūlė, kad būtų šauni veikla su studentais, vadinamais „Oranžiniai“. Gaila, bet susitikimą teko atidėti, nes jauni žmonės turi ir savo darbų sąrašą.
Tad gruodžio 1 dieną Akmenės gimnazijoje svečiavosi ir bandymus gamtos tema rodė LGMOA .Tai yra Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacijos nariai skambiu pavadinimu ORANŽINIAI . Visi jie linksmi , pašėlę, žingeidūs VU studentai organizuojantys ne tik olimpiadas, bet ir smagias edukacines veiklas.
Kaip įmanoma uždegti eurų banknotą ir jo nesudeginti? Kodėl fejerverkai nebūna mėlynos spalvos? Kaip liepsna iš oranžinės spalvos pavirsta į žalią? Kodėl gėlės žiedas subyra, lyg stiklo šukės? Ir dar daugybė klausimų, į kuriuos svečiai atsakė rodydami bandymus ne tik su citrinos rūgštimi, cukrumi ar actu, bet ir rimtais cheminiais elementais, apie kuriuos mažieji sužinos mokydamiesi chemijos.
Laikas pralėkė labai greitai. Įspūdžių gausybė. Mokiniai prašė mūsų svečių, ar būtų  galima su jais susisiekti ir užduoti klausimų, kurie „neduoda“ ramybės…Grįžti į klases visiškai nesinorėjo, nes ir pokalbis, ir klausimų jūra vis nesibaidė.
Už puikią edukacinę veiklą, už galimybę pamatyti, susitikti ir patirti, dėkojame mokytojai Laimai Zdanavičienei, kuri visada pritars bet kokiai minčiai, idėjai daryti kažką kitaip, už pakviestus šaunius jaunus žmones, kurie puikiai geba bendrauti su pradinukais, geba juos sudominti ir „užburti“ domėtis keistais dalykais.

4a klasės mokytoja Gitana Gricienė

Facebook komentarai