Akmenės gimnazijos chemijos mokytoja Laima Zdanavičienė – tarp inovatyviausių Lietuvos mokytojų!

Antradienio vakarą Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko iškilminga inovatyviausių Lietuvos mokytojų apdovanojimų ceremonija. Ši iniciatyva vyksta jau antrus metus iš eilės. Šiemet nominuoti buvo daugiau nei 200 mokytojų ir vadovų iš visos Lietuvos. Buvo išdalintos 7 pagrindinės ir 3 papildomos nominacijos. Į kiekvieną nominaciją (pradinio ugdymo, biologijos, chemijos, matematikos ir IT, menų ir t.t.) pretendavo inovatyviausių Lietuvos  mokytojų trejetukai. Laimėtojus išrinko ekspertų komisija, sudaryta iš nominacijų steigėjų ir švietimo ekspertų. Renginio dalyvius pasveikinti atvyko renginį globojantis Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys Arūnas Gumuliauskas, o virtualų sveikinimo žodį tarė Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Anot organizatorių, iniciatyvos tikslas yra skleisti pozityvią žinią apie pedagogus, parodyti, kad nepaisant įvairių nuomonių, inovatyvių mokytojų mes turime ir jais didžiuojamės.
O mes labai didžiuojamės, kad inovatyviausių Lietuvos biologijos, chemijos mokytojų trejetuke yra ir Akmenės gimnazijos chemijos mokytoja L. Zdanavičienė. Mokytoja nominuota už veiklą, kuriai pristatyti prireiktų kelių lapų. Chemijos mokytoja – mobiliųjų įrenginių patarėja, SMP konsultantė, biologijos VBE vertintoja, mokyklų veiklos tobulinimo konsultantė, vertina kolegų pamokas jiems atestuojantis aukštesnei kategorijai. ŠMM ir Geothes instituto kvietimu dalyvauja užsienio kalbos ir dalyko programų rengime, organizuoja ir veda įvairius seminarus. Yra kviečiama dalyvauti NEC-o organizuojamuose biologijos valstybių užduočių rengimo, standartizuotų testų (chemijos) užduočių vertinimo projektuose. Organizuoja olimpiadas, buvo viena iš integruotų gamtos mokslų olimpiados II turo ir respublikinio turo užduočių sudarytojų ir vertintojų. Yra išplėtojusi kūrybinę partnerystę, stažavosi Islandijoje, Estijoje, Latvijoje… L. Zdanavičienė kartu su Šiaulių rajono švietimo komanda parengė  ES struktūrinių fondų finansuojamą mokyklų veiklos tobulinimo projektą ir mokyklos pateko į šio projekto I etapą. Mokytoja parengė ir STEAM projektą mokiniams ,,Naturlab.lt“. Chemijos pamokose mokytoja taiko įvairius metodus: nuo tradicinių –„skaitymo rašymo“, ,,QR kodo taikymo“ iki „kūrybinių dirbtuvių“ ar „senosios animacijos“ panaudojimo.
Labai džiugu visai Akmenės gimnazijos bendruomenei, kad L. Zdanavičienė pastebėta, įvertinta ir apdovanota už inovatyvią veiklą. Džiaugėsi ir sveikino kolegos, kartu dalyvavę renginyje. Chemijos mokytojos pasveikinti į Vilnių atvyko ir gražių žodžių negailėjo Akmenės rajono savivaldybės administracijos  Švietimo, kultūros ir sporto  skyriaus vedėjas Vytautas Juozapavičius.
Išmaniosiose ateities mokyklose vis tiek liks mokytojas. Ne vien technologijos ir išmanios klasės lemia ugdymo(si) sėkmę. Mokytojas yra įkvėpėjas. Tik jis gali uždegti  mokinių akis, padėti mokiniams augti, tobulėti,  atrasti save… Smagu, kad geriausi mokytojai dirba ne vien didžiųjų miestų licėjuose. Jų yra ir Akmenės krašte.

Akmenės gimnazijos mokytoja I. Šiurkienė

Facebook komentarai