Stovykla Aukštaitijos nacionaliniame parke

Kasmet aktyviausi GLOBE projekto dalyviai kviečiami dalyvauti vasaros stovykloje. Šiais metais stovyklavome Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokykloje , Meironyse.  Iš mūsų mokyklos mokymuose – stovykloje „Auginkime mokslininką gamtinėje aplinkoje“ dalyvavo 7 a klasės mokinės Armantė Kyzikaitė, Karolina Švažaitė ir mokytoja Vilija Šerpenskienė. Iš viso stovykloje dalyvavo 37 atstovai iš 13 Lietuvos mokyklų.

Kiekviena diena buvo kupina įvairių renginių ir užsiėmimų.

Pirmą dieną vyko dalyvių susipažinimo vakaras gamtoje: kepėme dešreles, zefyrus, žaidėme, buvo pristatyta stovyklos programa.
Antrą dieną ryte vyko paskaita apie paukščių žiedavimą, žiedavimo stotis. Įdomu, kad Lietuva – pirmoji valstybė, kuri pradėjo žieduoti paukščius, pastatytos pirmosios didžiausios gaudyklės Ventės rage. Stovyklos darbuotoja Ingrida parodė kaip žieduojami paukščiai, supažindino su įvairių paukščių žiedais. Pagautus paukščius vaikai patys galėjo pasverti, pagal knygą „Lietuvos paukščiai“ įvardinti ir paleisti į laisvę. Jausmas nepakartojamas  – laikyti paukštelį rankose ir po to jį paleisti!  Po to pėstute išvykome į Palūšę. Aplankėme Aukštaitijos NP direkciją, Palūšės miestelį ant ežero kranto, bažnyčią, kuri pastatyta naudojant tik kirvį,  buvome supažindinti su senovės žmonių gyvenimo būdu.
Trečią dieną dalyviai suskirstyti į dvi grupes. Pirmoji grupė dviračiais atliko 36 km žygį po Aukštaitijos  NP apylinkes. Aplankė parko žymiuosius objektus – Ladakalnį, Ginučių piliakalnį, Ginučių vandens malūną ir kt.   Antroji klausėsi paskaitos apie Lietuvos augaliją ir gyvūniją. Vyko į Labanoro regioninio parko administraciją, apžiūrėjo ekspoziciją. Po to keliavo pažintiniu taku, susipažino su vaistiniais augalais, kuriuos galima naudoti maistui. Po pietų vaikai buvo suskirstyti į atskiras komandas ir mokėsi kurti komiksus, susijusius su globalinėmis aplinkos problemomis. Po kelių valandų įtempto darbo stovyklautojai pristatė savo darbus. Visiems patiko, nes kiekviena komanda išradingai atliko užduotį.  Vakare laukė dar viena staigmena – orientacinės varžybos. Vėl buvome suburti į  komandas, turėjome atlikti įvairias užduotis: parko stenduose rasti įvairią istorinę ir gamtinę informaciją, apskaičiuoti atstumą, rasti 10 augalų, kai kurių net pavadinimus išgirdome pirmą kartą. Geriausiai sekėsi toms komandoms, kurių sudėtyje buvo biologijos mokytojos. Mūsų Armantės komanda užėmė pirmą vietą.
Paskutinę, ketvirtą dieną, su Labanoro regioninio parko darbuotoju pėstute keliavome po mišką, kuriame susipažinome su ten vyraujančiais augalais, jų panaudojimu.
Paskutiniai pietūs kavinėje, paskutiniai pašnekesiai su naujais draugais ne vienam sukėlė gailestį, kad viskas baigėsi. Labai džiaugiuosi savo mergaitėmis Armante ir Karolina, kurios buvo aktyvios visur.

Stovykla Aukštaitijos NP parke vyko Ignalinos rajone. Už finansinę paramą vykstant ten ir atgal dėkingi mūsų gimnazijos labdaros ir  paramos fondui.

Mokytoja Vilija Šerpenskienė

Facebook komentarai