Citrininiai pašnekesiai

Kasdien saulė kalbindama savo ryškiais spinduliais  primena, kad jau mokslo metų pabaigą skaičiuojame pamokomis. Visus darbus stengiamės baigti laiku, apžvelgiame, kas šiemet pavyko, ko norėtųsi kitąmet. Tad ir 3a klasė baigė šių metų klasės projektą „Citrininiai pašnekesiai“.
Jau treti metai savo klasėje sugalvoju kažką tokio, kad kartu su savo vaikais  ir tėvai – net mokykloje – galėtų bendrauti, veikti, kurti. Juk vis dažniau girdime, kad tėvus prisikviesti  į mokyklą darosi vis sunkiau.
Kodėl citrina? Su ja gali atlikti daugybę bandymų, eksperimentų, ji naudinga buityje, tai vaistas nuo įvairių ligų… ir dar daug  gerų dalykų galima sugalvoti, ten kur reikalinga citrina.
Tad visus mokslo metus, mokinių tėveliai su savo idėjomis, kūryba, darbais rinkdavosi į klasę, kad pristatytų, pamokytų, pasidalintų patirtimi, išbandytų sumanymus, bet su sąlyga – karaliauja citrina.
Mažieji eksperimentatoriai ledo planetoje žadino geizerius, mokėsi pagražinti ir štampuojant pasidaryti dovanų popierių, sužinojo,  kaip tirpalai keičia spalvas, sukūrė poemą citrinai. Smagu būdavo gaminti, o po to ir ragauti, kas gi gavosi! Iš vaistinių žolelių gamino vaistinius preparatus su citrina, kad žiemą apsisaugotume  nuo peršalimo. Sužinojo,  kad kvepėtų namai, neerzintų uodai – tereikia citrinos ir prieskoninio gvazdikėlio. O nuostabų peliuką pagaminti iš citrinos galima tik turint kantrybės ir noro.  Citrina gali šviesti? Tikrai taip. Netikite, ateikite į 3a klasę – parodysime ir pamokysime! Dar ne viską išvardinau, ką per šiuos mokslo metus patyrėme, išmokome, išbandėme, bet drąsiai galiu pasakyti : “ Tai buvo šaunu!“
Noriu padėkoti savo mokinių mamoms, kad jos sutinka dalyvauti mano projektuose, atranda laiko, pačios kuria, ieško, moko mus įvairių dalykų, suteikia džiaugsmą ne tik savo vaikui, bet ir visos klasės mokiniams.
Pažadu, kad  tai ne pabaiga… Susitiksime jau kitame projekte!

3a klasės mokytoja Gitana Gricienė

Facebook komentarai