„Gegutės šėlsmas 2017“

Gegužės 11 dieną, net 29 vaikai iš visų Lietuvos pakampių sugužėjo į Šiaulių Gegužių progimnaziją. Tą dieną vyko respublikinis pasakorių konkursas „Gegutės šėlsmas“.
Pirmą kartą dalyvavo ir mūsų gimnazijos 3a klasės mokinė Gabrielė Montvilaitė. Apie Luokavos piliakalnį – juk mūsų krašto gražuolis –  pasakoti žemaitiškai pasiūlė lietuvių kalbos mokytoja Rita Ringienė. Nors esu rytų aukštaitė, pačiai buvo įdomu kartu su savo mokine „rokoutis žemaitišką“.
Konkurse girdėjome ir dzūkų šnektos, ir rytų bei vakarų aukštaičių tarmėmis pasakotų padavimų, legendų, bet daugiausia susirinko žemaitiškai kalbančių vaikų. Kol komisija sprendė, kas taps konkurso pasakoriumi, vaikai džiaugėsi žiūrėdami muzikinį spektaklį „Katinėlis ir gaidelis“.
Džiaugiuosi, kad Gabrielei konkurse sekėsi labai gerai – susidorojo su jauduliu, gražiai ir taisyklingai žemaičių tarme papasakojo padavimą. Tad linkiu, kad savo krašto tarmę puoselėtų ne tik konkursuose, bet kaip sakė komisijos pirmininkas: „Šnekietū į numūs, į su draugas, į net muokykluo, nors retkartes“.

3a klasės mokytoja Gitana Gricienė

Facebook komentarai