Per pažinimą- į išsaugojimą

Kai vieni pradinių klasių mokiniai balandžio mėnesio 12 dieną dar atostogavo, kiti gi- 3a klasės mokinės Emilė Jucevičiūtė ir Jogailė Putriūtė (mokytoja Gitana Gricienė), 3b klasės mokinės Kotryna Kateivaitė, Atėnė Petrikaitė, Saulė Bijanskytė ir 4b klasės mokinė Ieva Venskutė (mokytoja Ilona Trinkienė) – su jauduliuku širdelėse, bet gera nuotaika, išvyko atstovauti savo gimnazijos į Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijoje vyksiančią respublikinę gamtosauginę – kraštotyrinę konferenciją „Per pažinimą- į išsaugojimą“.
Kasmet į šią gimnaziją susirenka pradinių klasių mokiniai, kurie mėgsta tyrinėti, stebėti, bandyti, kurti, siūlyti savo idėjas, dalintis patirtimi.
Konferencijos plenariniame posėdyje, mokiniams ir jų mokytojams buvo labai naudinga,  įdomu išgirsti lektorės Rūtos Končiutės- Mačiulienės pasakojimo apie Lietuvos piliakalnius, o žemaičių tarme „pasiruokavimais“ užbūrė Mažeikių muziejaus vyriausioji fondų saugotoja Raimonda Ramanauskienė.
Po pietų pertraukėlės visi suskubo į suskirstytas darbo sekcijas, kur mokiniai taip pat, kaip ir suaugę, tapo lektoriais ir pristatinėjo savo darbus. Mūsų mergaitės „Kvietė pavasarį“, siūlė apsilankyti „Citrinų pasaulyje“, bei išbandyti „Spalvų galią“.
Tokios konferencijos – kai pradinių klasių mokiniai gali išbandyti savo drąsą, žodžio ir iškalbos raišką, savo idėjų perteikimą ir gebėjimą dalintis įspūdžiais su kitų miestų vaikais – padeda augti vidumi, ugdo savarankiškumą, pasitikėjimą savimi, skatina domėtis, tirti, stebėti aplinkinį pasaulį.
Išvykome iš konferencijos dar labiau pasitikintys savimi, su šypsenomis veiduose, apdovanoti skanėstais ir,žinoma, įteiktais pažymėjimais bei padėkos raštais.
Jau dabar kirba įvairios mintys, kurios kitų metų konferencijoje vėl galės skleisti gerąją patirtį…

3a klasės mokytoja Gitana Gricienė

 

Facebook komentarai