„Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13-ąją iš 14 žuvusiųjų – 2 buvo šauliai. Todėl labai simboliška ir jautru, kad šį šventinį rytą Akmenės gimnazijoje pradėjo 9-os Akmenės šaulių kuopos (vadovaujamos Vyganto Vaičiaus) šauliai. Skambant maršui, vėliavų koridoriumi jie atnešė trispalvę ir iškilmingai ją pakėlė visiems giedant tautišką giesmę. (Šauliai vilkėjo tradicinėmis lauko ir istorinėmis partizanų uniformomis). Kartu su vėliava šauliai atnešė jausmų pynę – rimties, iškilmingumo, drąsos, atsakomybės, pagarbos, pasitikėjimo ir tikėjimo savo valstybe.

Jau 26-erius metus Lietuva mini Laisvės gynėjų dieną. Vis dažniau pasigirsta diskusijos: tai liūdna gedulo diena, kurią reikia minėti su liūdesiu ir grauduliu širdy ar tai džiugi mūsų pergalės diena, kurią reikia švęsti linksmai ir iškilmingai? Kuo pasipuošti Sausio 13-ąją – neužmirštuolės žiedu ar trispalviu kaspinėliu? Turbūt, čia tik smulkmenos, detalės. Svarbiausia yra saugoti ir gerbti istorinę atmintį! Tauta gali išsaugoti save, išlikti tiktai atsimindama.

Šio rytmečio akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ priminė mums, ką gali žmonių apsisprendimas, valia, ryžtas, drąsa, susitelkimas, laisvės troškimas… Sovietų Sąjungai jokiomis priemonėmis nepavyko palaužti tautos siekio gyventi laisvoje ir nepriklausomoje tėvynėje. Tada, sausio 13-ąją, mes įrodėme pasauliui, jog taikiai, be ginklo galima apginti savo garbę, orumą, valstybę! Tegul būna tai pagarbos ir padėkos diena tiems, kurie gynė mūsų gyvenimą, pasiaukojo, savęs neišsaugojo… Būkime dėkingi Laisvės gynėjams!

Istorijos mokytoja Indrė Šiurkienė

sausio_13 (2) sausio_13sausio_13 (3) sausio_13 (4)

Facebook komentarai