Žalingų įpročių prevencijos savaitė!

Lapkričio 14-18 dienomis Akmenės gimnazijoje vyko prevenciniai renginiai. 8–toje, 9-tose, 10-tose ir 11-toje klasėse pravestos klasės valandėlės prieš žalingus įpročius. Sveikatos specialistė kartu su socialine pedagoge perteikė vaikams teorines žinias apie žalingų įpročių žalą, taip pat žiūrėjome prevencinę vaizdo medžiagą prieš alkoholio vartojimą. Sveikatos specialistė pristatymo metu naudojo metodines priemones: girtumo akinius, lagaminą, kuriame parodyta kaip svaigalai žaloja organizmą, stiklainį, kuriame matosi rūkančio žmogaus plaučiuose besikaupiantys teršalai ir kitas priemones.

Taip pat klasių seniūnų buvo paprašyta, kad savo klasėse sukurtų vieno žmogaus profilį. Ant lapų mokiniai rašė priežastis kodėl paveikslėlyje esantis žmogus niekada nevartoja alkoholio, rūkalų ir narkotikų. Kiekvienos klasės vaikai nustębino originalumu ir išskirtinumu! Visų klasių mintys išskirtinės, todėl nusprendėme eksponuoti darbelius gimnazijoje, taip skatindami bendruomenės narius atsisakyti žalingų įpročių. Šią akciją pavadinome „Mokyklos facebook – mokiniai be žalingų įpročių“.

Siekdami identifikuoti žalingų įpročių paplitimo mastą 9-tose ir 10-tose klasėse atlikome tyrimą „Žalingų įpročių paplitimas 9-10 klasių mokinių tarpe“. Išanalizavus šiuos rezultatus toliau galėsime planuoti tikslingą ir kryptingą veiklą siekiant sveikos gyvensenos be žalingų įpročių!

Soc. pedagogė Ieva

Facebook komentarai